Dlaczego blog?

W kliku słowach chcę wyjaśnić po co ten pomysł z blogiem.. i komu on jest do szczęścia potrzebny 😉

Gdy zostałem wybrany na Radnego, w mojej pierwszej wypowiedzi dla TTM podkreśliłem, że chcę aktywizować mieszkańców.., że chcę budować społeczeństwo obywatelskie. I to jest mój główny cel.

Nie jestem Radnym dla, którego najważniejsze są chodniki.. dla mnie najważniejsi są ludzie. Chcę, żeby głos mieszkańców był słyszalny. Żebyśmy wszyscy mieli prawo decydowania o swoim najbliższym środowisku.

Oczywiście, że rozwój infrastrukturalny jest ważny (tzn. ważne są nowe chodniki i drogi) ale przede wszystkim najważniejsze jest informowanie mieszkańców o tym co mogą zrobić dla swojej miejscowości  i jakie mają prawa.

Ten blog powstał właśnie po to… aby informować. To z braku informacji pojawiają się tzw.plotki i różne inne nieprawdziwe historyjki. Mam świadomość, że wielu z was oddało na mnie głos i chce wiedzieć czym się zajmuję. Te informacje znajdziecie właśnie tutaj.

Uważam, że podstawą dobrego zarządzania Gminą jest wielopoziomowy dialog. Wiele dobrego w Gminie już zrobiono, ale wciąż bardzo wiele jest do zrobienia, szczególnie jeżeli chodzi o dialog z mieszkańcami. Rozwiązanie jest jedno.. trzeba rozmawiać i działać wspólnie. I to będę się starał realizować.

baner 170x110