103lataZofiaTezlaff

Seniorzy są super!

Dzisiaj z Wójtem Henrykiem Skwarło oraz Księdzem Proboszczem odwiedziliśmy najstarszą mieszkankę Orla (i Gminy !) Panią Zofię Tetzlaff, która skończyła 103 lata!


Pani Zofia, dała mi jedna radę: „Bądź odważny i postępuj tak jak myślisz”, to cenna uwaga biorąc pod uwagę przebieg ostatniej Sesji Rady Gminy. Ale to nie miejsce ani czas by o tym pisać, więc cicho sza.. 😉

Po tym miłym spotkaniu odwiedziłem również Panią Lilianę Morzycką, która niedawno obchodziła 91 urodziny. 

Pani Liliana była naocznym świadkiem bombardowania i niszczenia Warszawy. Muszę przyznać, ze to co usłyszałem wbiło mnie w ziemię. Przeżyć tyle co Pani Liliana i nadal wykazywać się taką energią życiową to dla mnie niepojęte. Przy okazji kolejny raz uzmysłowiłem sobie jak niedaleko historycznie nam do wojny.

Czasem odnoszę mylne wrażenie, że ta wojna była kilkaset lat temu.. patrząc na zdjęcia i filmy z tego okresu. A tymczasem NIE. Wciąż żyją jej świadkowie! To jednak zmusza do refleksji. Nie można przejść obok tego faktu obojętnie.

Niemniej obie Panie Jubilatki zachowują optymizm ducha i chętnie dzielą się swoimi cennymi uwagami. Takie spotkania to prawdziwa lekcja celebracji życia i tego co obecnie mamy. 

A mamy… pokój.
To był bardzo owocny dzień i tym bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze postępuję ciesząc się z każdego dnia, który spędzam z moją żoną i dziećmi.

Życzę Wam, abyście również mieli okazję do takich cennych spotkań i celebracji życia! Powodzenia

Autor

Artur Czaja

Psycholog, którego inspiruje coaching i procesy motywacji. Od 2014 r Radny Gminy Wejherowo, założyciel organizacji pozarządowej Proaktywni, członek Stowarzyszenia Dziecko Bez Reklamy. Zwolennik tworzenia społeczeństwa obywatelskiego

  • To piękne co robisz! Dla starszych ludzi takie inicjatywy są bardzo ważne 🙂