Robert Biedron Pod Prad

Robert Biedroń „Pod Prąd”

Uwielbiam książki, choć przy 3 moich maluchów nie mam zbyt dużo czasu żeby je czytać 😉  Mimo wszystko staram się przed pójściem spać poczytać choć kilka stron dziennie. Dzięki żonie mam nową pozycję do czytania i to niezwykle ciekawą!

Mowa o książce „Pod Prąd”. Czyli rozmowie Magdaleny Łyczko z Robertem Biedroniem na temat jego życia i doświadczeń. 

Robert jest człowiekiem, którego zna cała Polska. Ale w większości zna tylko ze względu na jeden aspekt, dotyczący jego orientacji seksualnej. Ale wydaje mi się, że dzięki temu że został wybrany na Prezydenta Słupska wiele się od tego czasu zmieniło.

Wyrwał się, z Sejmu i oderwał od tych „sejmowych, poselskich komentarzy” niekiedy reprezentujących bardzo żenujący poziom.

Książka zaskakuje, zdradza wiele szczegółów z życia, którymi Robert się dzieli i pokazuje jego „charakter”. Z czystym sumieniem polecam każdemu! Warto poznać tego człowieka bliżej, zarazić się jego optymizmem i otwartością.

Poniżej taka mała ciekawostka z książki, na zachętę:

„Jeździłem też do Żarnowca, gdzie był dworek Marii Konopnickiej. Nigdy podczas tych wszystkich wycieczek nikt nie zająknął się nawet, że Konopnicka żyła z Dulębianką. O tym, że tworzyły związek, dowiedziałem się już w dorosłym życiu .

(…) Twórczyni Roty, tej samej, którą śpiewają nienawidzący gejów i lesbijek narodowcy! (…) To jakaś ironia losu! No ale oto Polska właśnie. Pełna sprzeczności, zakłamania i absurdów.”

Robert Biedron Pod Prad

Autor

Artur Czaja

Psycholog, którego inspiruje coaching i procesy motywacji. Od 2014 r Radny Gminy Wejherowo, założyciel organizacji pozarządowej Proaktywni, członek Stowarzyszenia Dziecko Bez Reklamy. Zwolennik tworzenia społeczeństwa obywatelskiego